Розвідка Великої Британії пояснює, що підриви залізничних колій та мостів залишаються серйозною проблемою на росії

Ще один міст на росії вийшов із ладу. О 6-й ранку у самарській області чули вибух, після якого залізнична переправа через річку Чапаєвка зазнала пошкоджень. Найближчими тижнями росіяни не зможуть перевозити цим шляхом боєприпаси для військ рф на окупованих територіях України. А у російських спецслужб попереду чимало роботи. Знайшли вибухівку і в населених пунктах, розташованих неподалік пошкодженої переправи. Інцидент прокоментувала українська розвідка. Деталі збирала журналістка "5 каналу" Лідія Середюк.

Працює ГУР: на росії підірвали іще один міст, яким окупанти доставляли боєприпаси – сюжет (Відео)

Удосвіта залізничний міст у Самарській області втомився. На перегоні "Звєзда – Чапаєвськ" близько 6-ої ранку стався вибух. Невідомі намагалися підірвати опору переправи через річку Чапаєвка. На перший погляд, міст встояв. Але якщо придивитися ближче, то помітно, що пошкоджень зазнала металоконструкція та залізні загородження.

Причиною пошкодження залізничної переправи стала детонація саморобної вибухівки, повідомляють російські пабліки. Після вибуху почали перевіряти всі автівки, що в'їжджають у Чапаєвськ. Пошкоджену переправу оточили російські спецслужби та сапери. Згодом заявили, що виявили у конструкції мосту ще одну вибухівку, яка нібито не розірвалася. Опублікували світлини, яка вона на вигляд. Упродовж дня довелося прочісувати майже усю самарську область. Адже вибухівку виявили і в селищі Безенчук, через яке також пролягає залізнична колія.

Тим часом, рух пасажирських потягів через Чапаєвськ до москви та інших населених пунктів припинили. А потім вирішили змінити їхній маршрут, адже проїхати пошкодженим мостом нині неможливо. Із розкладу прибрали ще низку електропоїздів. Та найголовніше, що вибух паралізував не лише пасажиропотік. Цим маршрутом московити тривалий час не зможуть перевозити зброю для окупаційних військ.

Мова про інженерні боєприпаси, виготовлені на заводі "Полімер" у місті Чапаївськ, що за 4 кілометри від пошкодженого перегону, прокоментували у головному управлінні української розвідки. У ГУР підтвердили факт виведення з ладу мосту і додали, що переправляти вантаж цією ділянкою буде неможливо найближчими тижнями.

Наприкінці минулого року розвідка Великої Британії заявила, що підриви залізничних колій та мостів залишаються серйозною проблемою на росії. Такі інциденти на болотах здебільшого називають диверсією. І за ці так звані диверсійні вчинки від початку повномасштабного вторгнення відкрили близько 80-ти кримінальних проваджень. Владі довелося навіть включити цю статтю до кримінального кодексу і встановити довічне ув'язнення як максимальний термін покарання, аби зупинити руйнування залізничних шляхів. Та це не допомогло.

Неодноразово невідомі підривали залізничні мости та частини колій на окупованих територіях, ускладнюючи логістику для росіян. Ось вигляд поліпшених шляхів, що ведуть до окупованого росіянами Криму. Зазнав численних атак і сумнозвісний Керченський міст.

Часто палає залізниця і в глибині росії. В січні цьогоріч горіли об'єкти залізниці одразу в трьох російських містах. І як тоді підсумували в українській розвідці:

"Так палатиме і далі, доки кремль продовжує злочинну війну проти України!" – зазначили в Головному управління розвідки Міноборони України 17 січня.

Лідія Середюк, "5 канал"

Нагадаємо, що вночі на росії підірвали залізничний міст. 

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело