Кровні брати воюють разом проти ворога. Данило та Кирило Яковлеви – двійнята. Були у складі "Правого сектору". У 2014-му боролися за Україну на Майдані. Та стали одними з перших учасників батальйону "Азов". Нині вони снайпери. Дізнатись історію братів-воїнів, які ще з підліткового віку боролися проти російської пропаганди в Україні, вирішила журналістка "5 каналу" Карина Шевченко.

Сто п'ятдесят метрів від ворога. Вони причаїлися, замаскувалися та готові полювати на росіян. Кирило та Данило – снайпери. Брати-двійнята. Працюють у парі, аби в орків двоїлося в очах.
"Забрали свої кошти з минулої роботи і вирішили купити собі гвинтівку. Витратили всі свої кошти і купили гвинтівку. Побратим продав нам ремінгтон 700 у 8 калібрі і потім ми почали щось збирати, докупляти", – розповідає військовослужбовець ЗСУ Кирило Яковлєв.
За словами Кирила, головне для снайпера – розвідка, розвідка і за можливості ураження цілі.
"Пішли не випадково. По-романтизму, тому що думали, як у фільмі. Тюх тюх тюх, не дивлячись, на те, що до цього у нас був бойовий досвід. Але коли ти з цим моментом зіштовхуєшся реально, і ти розумієш, наскільки це важко", – зазначає військовослужбовець ЗСУ Данило Яковлєв.
Історія братів Яковлєвих розпочалася 2011-го. Хлопці з Харківщини, росли у місті, де було чимало любителів "руского міра". Щоб відстояти українське, в 16 років пішли в ультранаціоналістичну напіввійськову організацію "Патріот України". Потім були одними з перших учасників "Правого сектору".
"Як то кажуть: справжній націоналізм будується на боротьбі. Кожен день ми боролися проти режиму, проти в прямому сенсі мусорів, проти російських активістів, яка була і є у Харкові проросійською", – згадує військовослужбовець ЗСУ Данило Яковлєв.
У 2014-му стали активними учасниками Революції Гідності на Майдані у Києві та Харкові.
А після Перемоги Майдану та втечі Януковича продовжили боротьбу – одними з перших вступили до лав батальйону "Азов".
"У нас були тоді пістолети якісь там, потім що ну й арматура. Нічого не було, але ми розуміли, що чимось тай потрібно воювати. Андрій Білецький сказав: хлопці дивіться буде вже війна, і буде ще гарячіше, тому є ось такий варіант. Нам запропонували, що ми стали батальйоном патрульної міліціїї, дадуть зброю, а потім ми поїдемо на схід воювати", – розповідає військовослужбовець ЗСУ Кирило Яковлєв.
Данилові було лише 19, він був одним із тих, хто у Києві відбирав майбутніх "азовців".
"Кількість людей, які приходили до нас передчасно, щогодинно, 50 або 100 осіб там приходило. Там черги були і люди спали під Козацьким днями, щоб якось до нас потрапити", – каже військовослужбовець ЗСУ Данило Яковлев.
Кирило тим часом разом із частиною батальйону поїхали до Бердянська. Він був одним з учасників визволення Маріуполя.
"Я дивом туди потрапив. Мене ще тоді не додали до роти чи до взводу якогось і я такий у повітрі плавав. Нам якісь там кинули бронежилети. Волонтерку привезли, я щось вдягнув, що було. Шолома в мене взагалі не було. Був автомат, три магазини чи чотири і я просто кажу Корчинському: можна я з вами сяду в авто і поїду. Він каже: куди? Кажу: на визволення Маріуполя. Він такий: ну сідай," – згадує військовослужбовець ЗСУ Кирило Яковлев.
Службу брати поєднували з волонтерською діяльністю. А 2017-го звільнилися. Повернулися на службу після того, як росіяни почали повномасштабне вторгнення.
24 лютого Данило поїхав евакуйовувати матір із Харківщини на захід України. У Харкові залишився батько, який долучився до лав ЗСУ. Брати тим часом опанували науку снайперства.
Їхня робота потребує тиші, чіткого й довго планування та командної роботи, де один цілиться, інші страхують та стежать за позицією.
"Якщо я беру гвинтівку у руки, її всеодно видно з дрону. Тобто якщо противник бачить спеціалістів, там снайперів, дронщиків, то це першочергова ціль, як і мінометчик. Нещодавно от в нас було. Десять чоловік піхоти, але дрон знав і бачив їх, що вони там. Але дрон побачив нас трох і він вдарив мінометом по нас", – каже військовослужбовець ЗСУ Кирило Яковлев.
Робота на межі зі смертю. Брати кажуть, рятує на війні – гумор, який допомагає не втратити здоровий глузд та адекватність у критичних ситуаціях. Бо головне завдання – влучати по цілі.
Карина Шевченко, Микола Довгий, "5 канал"
Нагадаємо, раніше у Білому домі висловили переконання, що війна в Україні не зайшла у глухий кут.
Дивіться також відео: "Якщо попаде в окоп чи бліндаж, там нічого не залишиться: САУ "Богдана" на передовій
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Джерело