Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули три людини: 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка. Також відомо про 16 поранених у Києві внаслідок нічного обстрілу РФ, семеро з них — госпіталізовані.

Дружина Ярослава загинула на вулиці в Деснянському районі Києва, коли з дитиною йшла до укриття — воно, каже чоловік, було зачинене. Як розповіли місцеві кореспонденці Суспільного, уламки впали за 10 хвилин після оголошення повітряної тривоги.

"Була тривога, люди бігли в укриття. Укриття просто не відкрили та й все. Люди стукали, і в той момент прилетіло", — каже Ярослав.

Окрім дружини Ярослава, загинули ще двоє людей, серед яких — дитина. Усі в цей час прямували до укриття. Понад десять людей отримали поранення різного ступеню тяжкості. Уламки впали на дитячу поліклініку, поряд пошкоджені будівлі.

Як розповіли Суспільному місцеві мешканці, люди не вперше не змогли потрапити до укриття.

“Осінню було таке, зимою не пам’ятаю. Це вже не перший раз, що закрито. А охоронець ще стверджував, що це рішення адміністрації. Що адміністрація дала вказівку закрити входи… Я хочу сховатися, чому мені закриті двері, я хочу жити”, — розповіла Суспільному місцева мешканка.

Чоловік, який був на місці трагедії, каже, що охоронець бомбосховища сам зачинився всередині укриття, до нього стукали жінки з дітьми, а він їх не впустив. За словами свідка, чоловік був нетверезий.

Жителька району розповіла кореспондентці Суспільного, що людей неодноразово виганяли зі сховища. За її словами, мешканці писали скарги і звернення з проханням забезпечити нормальні умови роботи укриття. За словами жінки, аварійні виходи з нього були зачинені. Вона також розповіла, що деякі кияни повідомляли про проблему у службу підтримки 15-51, але там відповідали, що зв’язувалися з адміністрацією і зі сховищем все в порядку.

Як повідомив мер Києва Віталій Кличко, до поліклініки в Деснянському районі виїхали фахівці департаменту муніципальної безпеки і на місці з'ясовують, чому не було доступу до укриття в поліклініці. "Відповідальність за роботу укриття несе керівник медзакладу і глава районну, який має контролювати роботу укриттів, що є на мапі міста і повинні працювати", — наголосив Кличко.

Він додав, що розслідування має встановити, чи було зачинене укриття поліклініки. Зараз, за словами мера, це неможливо з'ясувати, оскільки вибухом вибило всі двері.

Кличко додав, що розпорядився додатково перевірити доступ до всіх укриттів у Києві.

Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що патрульна поліція допомагатиме контролювати роботу укриттів уночі. "Об'їжджатимуть у комендантську годину під час повітряної тривоги укриття, що є на мапі міста і перевірятимуть, чи вони відчинені. Та оперативно передаватимуть інформацію міським службам", — зазначив він.

За його словами, у кожному районі міста відповідальність за роботу укриттів несуть керівники установ, де розташовані укриття, і глави районів. "Глави РДА відповідальні за доступ і облаштування укриттів, які нанесені на мапу укриттів столиці. Всі глави районів отримали доручення ще раз перевірити всі укриття", — додав він.

Поліція Києва за фактом зачиненого укриття в Деснянському районі вже розпочала кримінальне провадження за Кримінального кодексу України. Про це написав міністр внутрішніх справ Ігор Клименко у Telegram.

Через ракетний обстріл столиці Росією, який призвів до загибелі і травмування людей, Київська міська прокуратура почала досудове розслідування. Провадження відкрили за ч. 2 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством).

За даними слідства, 1 червня збройні сили РФ застосували заборонені міжнародним правом засоби ведення війни та здійснили ракетний обстріл цивільної інфраструктури Києва.

Унаслідок вибухів пошкоджені медзаклад, дитячий садок, багатоквартирні житлові будинки, автомобілі. Поліцейські разом із іншими екстреними службами працюють на місцях і документують наслідки чергового обстрілу РФ.

Новина доповнюється...

Джерело