У Чернігівському районі у селі Отрохи виявили сліди бурого ведмедя. Про це Суспільному розповів засновник природничого центру "Міжрічинська пуща" Андрій Сагайдак. З його слів, востаннє офіційно вони фіксували присутність бурого ведмедя в області понад 90 років тому.

Незвичайні сліди 30 травня виявила місцева жителька на околиці села. Вона тоді саме поралася на городі. Цього ж дня подібні сліди виявили через 17 кілометрів від села Отрохи.

"Приїхали, подивилися, проміряли. Там якраз дуже добре видно було, що це саме ведмежі сліди, дуже в нього характерна слідова доріжка. У нього передні і задні лапи відрізняються. Задня лапа дуже велика. Розмір сліда десь, якщо без кіхтів, то це 27 на 16 сентиметрів. У нас таких великих тварин інших і немає. Ведмедя офіційно у нас в області немає. Є інформація, що іноді ведмідь з'являвся то в Городнянському, то в Сосницькому районах, але там не задокументовано. Це десь від мисливців якась інформація надходила", — розповів Андрій Сагайдак.

Зі слів Сагайдака, загалом в Україні налічують близько 300 одиниць бурих ведмедів. Вони занесені до Червоної книги. Більшість з них живе у Карпатах, поблизу з Чернігівською областю їх фіксували у Київській області, зокрема на території Чорнобильського біосферного заповідника, Сумській області та в Білорусі та Росії.

Востаннє офіційно виявляли понад 90 років тому: на Чернігівщині знайшли сліди бурого ведмедя "У Сумській області сліди ведмедя фіксують зазвичай щороку, але там ситуація зрозуміла, бо вони знаходяться в одному лісовому масиві з російським заповідником. У Чорнобильському біосферному заповіднику ведмеді є, їх там кілька особин, їх фотографували фотопостками. Там ведмеді постійно мешкають вже понад 10 років".

Розміри слідів, зі слів Андрія Сагайдака, свідчать, що тварина молода та має великі розміри. У травні у бурих ведмедів шлюбний період, в цей час вони можуть відходити на великі відстані від постійного місця проживання.

"Всі самці можуть далеко відходити від постійного місця проживання в пошуках самки, в пошуках якихось вільних територій. Скоріш за все, що це просто тварина зайшла, тут покрутиться і повернеться назад, або буває, на жаль, часто ці тварини просто гинуть".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело