Готуй сани влітку, і дрова теж, – агітують українців лісівники. Цю зиму з блекаутами та відімкненнями тепла найкраще пережили жителі приватного сектору, які опалювали оселі дровами. Якою буде наступна зима –  передбачити важко, утім, лісничі радять не зволікати і підготуватися до неї завчасно, йдеться в ТСН. 

У лісників гаряча пора. Попри те, що до зими ще пів року, але  заготівля у розпалі. На лісовій галявині красуються свіжоспиляні колоди дубу, ясеню, клену, акації - тверді породи деревини для камінів, котлів та печей, те що треба. На місці й пиляють, й документи на перевезення оформляють.

У Лебединському районі Сумщини – 90 відсотків житла у приватному секторі, яке опалюють дровами. “Газ є, вже 4 роки взагалі не вмикав. Я замовляю машину 2-ї групи і машину 1-ї групи, тоді воно трішки економічніше виходить”, - каже місцевий мешканець Олександр . 

Лісники закликають готувати дрова влітку: в чому вигода і переваги?

Дрова чоловік завжди бере не колоті – вони на третину дешевші,  і завжди влітку, щоб встигнути і порубати і підсушити. Так його ще дід навчав. “Дрова потрібно, щоб вони висохли. Від них більше КПД. Якщо топити сирими дровами, вони димлять і не дають тієї температури”, - переконує чоловік. 

Із дідівською наукою погоджуються й лісівники. “Всім рекомендуємо замовляти дрова влітку”, - кажуть вони і пояснюють, тоді  і деревина якісна, і економія грошей та часу. “Середня ціна дров паливних твердолистяних – 1300 грн, яка буде ціна восени, ніхто не знає, спрогнозувати важко. Влітку – менші логістичні витрати, оскільки дороги кращі.  І нам, лісівникам, дає змогу планомірно забезпечити дровами все населення Лебединщини. Спокійно, без метушні”, - каже головний інженер лісового господарства Іван Шпакович.   

Черги за накладною, пошуки вільного лісника та машини для виїзду в ліс - в минулому. Тепер замовлення оформляють за лічені хвилини. Або ж на відстані через сайт Є-дрова.“Людина заходить на цей сайт, замовляє дрова, в електронному вигляді, все це сплачує, без проблем. На другий-третій день людина вже отримує дрова на своєму домогосподарстві”, - додає Іван.

За цю весну, підрахували лісівники, вже реалізували третину від торішніх об’ємів дров. Чи то потреба в них збільшилася, чи люди справді дослухалися до їхніх порад, бо навчені минулою зимою,  що з дровами, навіть без світла, з теплом.

Читайте також:

Прокуратура Києва підтвердила наркотичне сп'яніння у депутатки, яка збила пішохідку на переході: деталі справи

У Львові виробники дронів похизувалися новинками: серед них - безпілотники, які самі відновлюються і не бояться РЕБів

Орбану заперечили в ЄС через його скандальні заяви щодо війни в Україні: відповідь він отримав і від України

Джерело