Якої позиції дотримуються в українській тенісній федерації.

Федерація тенісу України відреагувала на критичні заяви президента НОК України Вадима Гутцайта про участь українських тенісистів у матчах проти суперників з Росії та Білорусі на тлі повномасштабної війни. Відповідний допис вийшов на сайті організації.

Очолюваний Гутцайтом НОК раніше провів засідання Генеральної асамблеї комітету з представниками федерацій з олімпійських видів спорту. Результатом стало спільне звернення української сторони до Міжнародного олімпійського комітету з вимогою не допускати повернення до змагань атлетів з РФ та Білорусі.

Читайте також: "Зміна позиції є незрозумілою". Українські федерації вимагають від МОК не повертати атлетів РФ до міжнародного спорту

У березні Гутцайт в інтерв'ю "Укрінформу" розповів, що на зустрічі Генасамблеї не були присутні представники Федерації тенісу України. Він закликав до бойкоту українськими тенісистами змагань проти росіян та білорусів — кроку, на який, за словами експершої ракетки України Еліни Світоліної, наразі не готова більшість спортсменів.

"Хтось продовжує боронити Україну, а хтось їздить заробляти гроші на тенісних турнірах. На жаль, ФТУ не була присутня на нашій Генасамблеї. Представники цієї федерації через ЗМІ говорять, що їм не надали рекомендацій, як діяти в такій ситуації. Повномасштабна війна триває рік. Це потрібно зрозуміти самостійно", — розповідав Гутцайт.

"Те, що гинуть тисячі наших воїнів і цивільних, для вас не аргумент? Ви можете виступати на міжнародних змаганнях тільки завдяки Збройним силам України. Якби наші захисники не вистояли, то України не було б. Під яким прапором ви б виступали?"

"Якби хтось із наших тенісистів сказав, що він не буде грати з росіянином, і покинув турнір, то [президенту МОК] Томасу Баху не було б до чого апелювати. Зараз час для об’єднання, згуртованості й взаємопідтримки". Якої позиції дотримуються у Федерації тенісу України

Федерація виступила зі спільною заявою, підписаною не лише президентом Сергієм Лагуром, але й першою ракеткою України Ангеліною Калініною, гравцями жіночої та чоловічої національних збірних — Даяною Ястремською, Владиславом Орловим тощо.

У заяві ФТУ закликає не уникати матчів з росіянами та білорусами, що може мати негативні наслідки саме для українських гравців. І натомість посилити тиск на керівні організації, що дозволяють тенісистам з країн-агресорок брати участь у турнірах на умовах нейтралітету.

"Цим зверненням ми висловлюємо спільну позицію щодо можливого рішення НОК про повний бойкот гравцями усіх міжнародних турнірів, де грають росіяни чи білоруси. Таке рішення призведе до руйнації українського тенісу, адже гравці з цих країн беруть участь майже у кожному турнірі".

"Таке рішення стане санкцією не проти агресорів, а проти українців, які кожен на своєму рівні просувають проукраїнську позицію в кожному куточку світу, де вони грають. Ми можемо втратити серйозний важіль в інформаційній війні, не зможемо висвітлити всі жахіття, що відбуваються останній рік у нашій країні".

"Ми впевнені, що кожен має бути корисним на своєму місці. Якщо позбавити тенісистів можливості виступати на змаганнях, це означає втратити одну з ділянок фронту. Якщо росіян та білорусів допускають до змагань, треба з ними грати та їх перемагати, а не уникати битви. Як роблять це наші хлопці та дівчата в ЗСУ на фронті та усі свідомі громадяни, кожен — на своєму місці".

"Ми виступаємо з позицією продовжувати виступати на міжнародних змаганнях, активізувати боротьбу за відсторонення гравців з Росії та Білорусі. Бити їх на кортах по всьому світу".

Росіянки та білоруски у світовому турі: що відомо Леся Цуренко у березні відмовилася від участі в матчі третього кола турніру в Індіан-Веллсі проти білоруски Аріни Сабалєнки. Українка розповіла про "панічну атаку", яку мала перед матчем. Після перемоги на турнірі WTA в американському Остіні друга ракетка України Марта Костюк відмовилася від рукостискання й спільної чемпіонської церемонії з росіянкою Варварою Грачовою. Виконавчий директор WTA Стів Саймон у відповідь на критику організації заявив, що керівний орган жіночого тенісу продовжить дотримуватися чинної політики й надавати росіянкам з білорусками право змагатися індивідуально під нейтральним прапором.

Джерело