Найбільше, що вражає – оптимізм та почуття гумору місцевих

Усіх дітей евакуювали з Часового Яру – цей населений пункт за лічені кілометри від Бахмута. Часік – саме так місцеві називають рідне місто. До війни тут жили понад 12 тисяч людей. Тепер залишилося дуже мало. Постійні обстріли, відсутність газу, тепла та світла. Як виживають у Часовому Яру – спеціальний репортаж знімальної групи "5 каналу", яка працює на передовій.

Так сьогодні звучить Часів Яр – населений пункт за 10 кілометрів від Бахмута. окупанти наступають на місто-фортецю з трьох боків. Дуже сильно дістається і Часіку.

Людмила Олександрівна з чоловіком іде глянути, чи все гаразд із колодязем, де частина міста бере воду. Від січня в Часовому Яру немає газу, опалення, централізованого водопостачання. Два тижні тому зникло і світло – через постійні артобстріли. До їхнього смертельного свисту, зізнається Людмила, вони вже звикли. Виїжджати звідси, каже, їм нікуди: рідні в Україні немає, а до росії вони до віку не поїдуть.

"Раніше на росію не звертали уваги, а зараз – ненавидимо. Принесли війну в наш дім", – каже пані Людмила.

Найбільше нині, зізнається жінка, їм дошкуляє холод. Коли була електрика, грілися обігрівачем. Тепер – лише багаттям у дворі, на якому готують їсти. Харчами літній парі допомагають армійці.

"Так вони нам тільки і допомагають. Тільки їм і вдячні. Хлопці хороші, війна погано", – зауважує Людмила Олександрівна.

Олександр уже повертається додому – із відром та бідоном води. Цього, що набрав, каже, вистачить на два дні – зварити їсти, сяк-так помитися і знову сюди. Він все життя прожив у Часовому Яру, 43 роки відпрацював водієм, збудував власний дім. Щоб на пенсії нарешті відпочити. А тут, каже, навіть жити не дають. Кляті окупанти.

"Негідники та й усе. Треба було це затівати? Ми українці, нікому нічого не винні, ми все життя ішачили на них. А там басурмани та і все", – обурюється пенсіонер.

"Тут уламки прилітають, а я в бронежилеті шашлик смажу. – А де бронежилет? – Ось на ньому. – Ні, не зняв? У нас один на весь натовп", – розповідає Олексій.

Це справді схоже на сюрреалізм. Довкола – руїни, вирви від прильотів, величезні дірки у парканах і ще більші – у багатоповерхівках. І – чоловік, який серед вулиці і смажить шашлик.

"Дружині одній в магазині страшно, а я, щоб не обличчям торгувати, вирішив шашликами торгувати. – Купують? – Звичайно! Такий гарний шашлик не купити", – каже чоловік.

Бронежилет Олексію та його друзям подарували волонтери. І якщо глянути довкола – зрозуміло чому. Ще місяць-два тому у Часовому Яру не було таких руйнувань. Нині сюди прилітає щодня – надто з півночі, звідки окупанти щосили намагаються прорватися ближче до дороги, яка веде в Бахмут.

На побитому уламками снарядів авто Сіяуш збирається до Бахмута – по документи. Ще два місяці тому він там жив. У Забахмутці – частині міста за річкою. Що прорватися у розбитий населений пункт нині – це як зіграти у російську рулетку – демонструє його авто. Чоловік уже їздив туди вранці. Ледь повернувся назад – на виїзді з міста його машину обстріляли окупанти.

"Я там був о пів на сьому ранку, ну там ляпнуло два рази по Ліваневського, я навіть документи не захотів забирати, тільки ляп і поїхав. Ось це все по трасі вибило. Задні вікна по трасі вибило", – показує Сіяуш.

В іншій частині Часового Яру воду місцевим роздають гуманітарні організації. Вікторія із чоловіком бере її не лише для себе. У місті, яке щодня потерпає від обстрілів, вони тримають господарство – корову і теля.

Вони чекають не лише на зелену траву. Найбільше, що вражає – оптимізм та почуття гумору місцевих. А найбільше, що тішить – віра у перемогу України.

"А тут без сміху не можна жити. Прилетіло – підхихикнув, пішов далі. – Почуття гумору, воно ж рятує. Промазав, значить, косорилий якийсь, так? Будемо терпіти і чекатимемо. – Україна має перемогти. А як же?", – переконані місцеві жителі.

З Донеччини – Ольга Калиновська, Сергій Клименко, Сергій Малін, "5 канал"

Нагадаємо, у Генштабі повідомили, що протягом минулої доби ЗСУ відбили 69 атак росіян на п'ятьох напрямках.

Дивіться також: БАХМУТ: "Воюємо з ворогом, важко, але поки справляємося"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело