Сусіди дізналися про сердечність жінки, тож підкидають знедолених тварин на її двір

Рекс – сивочолий, вихований та лагідний. До своїх рятівників вівчарка прибилася кілька місяців тому. Ледь жива та з уламком боєприпасу у лапі.

"Був взагалі плоский, ребра стирчали в нього, був демодекоз і, мабуть, собака був на серйозному стресі і в лапці був осколок. Паразитами був заражений: блохи, глисти на ньому жили собі добре. Обробили, лапу полагодили. Дитина трохи від'їдається", – розповідає волонтерка Людмила Єрмохіна.

"Їсть, дякую, молодець. 15 ополоників вранці, 15 увечері. Спробуй з'їж 15 ополоників. І сидить ще – ух, ух ух. Виношу ще то хлібця, то кісточку, тоді він заспокоюється", – каже власниця тварин Віра Вертошинська.

У Дергачах поблизу Харкова пані Віра живе з квітня минулого року. Її дім в обласному центрі зруйнував російський снаряд, тож мусила переїхати у недобудовану мамину хатку.

"У нас ось цей куточок залишився. Видно, їм куточок не потрібен. Їм треба по центру – щоб більше руйнувань. А що в тому куточку, одну хату розбити", – зауважує жінка.

Тоді багато людей тікали від війни та кидали господарство напризволяще. Колись домашні коти та собаки поневірялися по вулицях голодні та перелякані. Пані Віра почала допомагати їм вижити. Когось підгодовувала, інших брала додому. Так у неї з'явилися 13 котів та 7 собак.

"Син іде – кішка сидить. Вона пухнаста, триколірна. Біля кочегарки. Кочегарку закрили, розійшлися, кішку викинули на сніг, і вона, бідолашна, сидить. Ну що – у пазуху та додому. І ось так "цих шкода" назбирав 7 штук", – зізнається жінка.

Хвостатих домочадців додалося і завдяки місцевим. Сусіди дізналися про сердечність жінки, тож підкидають знедолених тварин на її двір.

"Люди несуть і кидають ось так через паркан кошенят. А я куди їх подітиму? Я ж їх викидати не буду", – пояснює пані Віра.

Щомісяця на їжу та ліки для пухнастої родини Віра витрачає близько 5 тис. гривень. Але така сума для жінки непосильна, адже живе із сином на пенсію. Допомогти небайдужій жінці взялися волонтери. Вони збирають пожертви, купують їжу, стежать за здоров'ям вуханів.

"Ми привозимо сюди близько 40 кг крупи, вівсянки я беру, і я купую курячі шиї або крила, також ми привозимо сюди, але це кілограм 25-40 на місяць. І обробки теж щомісяця", – зазначає Людмила.

Волонтери вже збирають кошти на утримання тварин у квітні. Їх треба вакцинувати і стерилізувати, щоби пухнастики не множилися. Тож раді будь-якій допомозі.

Оксана Нечепоренко, Антон Авіжас, Харків, "5 канал"

Нагадаємо, сотні тварин залишили люди, які через війну були вимушені виїхати з міст і сіл на сході та нещодавно деокупованої Харківщини. Прифронтовий Краматорськ став своєрідним зоохабом, куди волонтери звозять покинутих чотирилапих на перетримку, а деяких лікують від поранень та виснаження.

Дивіться також відео за темою: Тварини втікали з розбитих кліток, загинули 5 робітників: харківський екопарк відновлює роботу

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело