Лідер Китаю Сі Цзіньпін 20 березня прибуває до Москви на переговори з президентом Росії Володимиром Путіним. Візит триватиме три дні. 

Сі Цзіньпін - перший, хто зустрічається з Путіним після того, як Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на його арешт.

На думку експертів, Сі Цзіньпін завдяки цим переговорам хоче посилити політичну, економічну та технологічну залежність путінського режиму від КНР.

Сі Цзіньпін прибуває до Росії на переговори з Путіним: всі подробиці (оновлюється)

ТСН.ua уважно слідкує за візитом китайського лідера в режимі онлайн.

11:08 Літак лідера КНР, за даними flightradar24, сів у Москві.

10:50 Понад 50 легкових автомобілів та мікроавтобусів очікують на приліт Сі Цзіньпіна та його делегації на Київському шосе біля аеропорту "Внуково-2", машини продовжують прибувати.

09:03 Літак китайського лідера наближається до Москви, свідчать дані з порталу flightradar24.

Напередодні візиту глава КНР Сі Цзіньпін опублікував статтю у "Російській газеті", а президент РФ - у китаській "Женьмінь Жібао". Обидві статті були присвячені розвитку відносин між Пекіном і Москвою, а також війні РФ проти України, яку Путін і Сі називають "кризою".

Зокрема, Путін подякував  за "виважену лінію у зв'язку з подіями, що відбуваються в Україні", привітав "готовність Китаю зіграти конструктивну роль у справі врегулювання кризи" і заявив про готовність до "політико-дипломатичного врегулювання". Відповідальність за війну в Україні Путін поклав на країни Заходу та НАТО, а санкції проти Росії назвав "нелегітимними". Також він стверджує, що НАТО "намагається надати своїй діяльності глобального охоплення, націлившись на проникнення в Азійсько-Тихоокеанський регіон".

Своєю чергою, Сі Цзіньпін зазначив, що КНР "докладає активних зусиль для сприяння примиренню". Китайський лідер нагадав про "мирний план" КНР, створений начебто "з урахуванням раціональних занепокоєнь усіх сторін".

"Ми переконані, що раціональний вихід з української кризи та шлях до міцного миру та загальної безпеки у світі знайдуться, якщо всі керуватимуться концепцією загальної, комплексної, спільної та сталої безпеки, продовжуватимуть діалог та консультації в рівноправному, розсудливому та прагматичному ключі", - пише Сі Цзіньпін у своїй статті.

Читайте також:

  • Візит Сі Цзіньпіна до Москви: експерт розповів про місію "врятувати Путіна"
  • "Абсолютно безпідставні очікування": чи зміниться позиція Китаю у позитивну для України сторону
  • "Колосальна образа Москві": чому Пекін повернув російським містам на своїх картах китайські назви

Джерело