Усі волонтери працюють у червоному хресті у вільний від основної роботи час винятково на добровольчих засадах

Тисячі кілометрів доріг та тони гуманітарної допомоги. А ще евакуації та миттєве реагування на ворожі удари по містах. Це головні завдання загонів швидкого реагування товариства червоного хреста України. Як працюють добровольчі підрозділи – бачив журналіст "5 каналу" Денис Розенков.

Ми виїжджаємо на всі прильоти: як добровольці загонів швидкого реагування працюють у гарячих точках (Відео)

Мікроавтобус до стелі заповнений коробками рушає на максимальній швидкості. Загін швидкого реагування товариства Червоного Хреста прямує до сірої зони. Сьогоднішнє завдання – доставка медикаментів та гуманітарної допомоги до Гуляйполя.

"По-різному буває. Сьогодні це спальні комплекти, це повністю комплект, який іде із розкладним ліжком, там з карематом, ковдрою, подушкою. Бувають набори посуду, бувають гігієнічні набори, бувають продуктові набори, тобто, доволі різне, під замовлення, що вони просять, те й намагаємося знайти й доставити", – розповідають волонтери.

У складі екіпажу – троє чоловіків. Усі волонтери працюють у червоному хресті у вільний від основної роботи час винятково на добровольчих засадах.

"Проходять цілодобові чергування у Червоному Хресті, і ми виїжджаємо на всі прильоти, які є по місту. Є гуманітарні місії, тобто доставка харчів, вантажів, по області. І є третій напрямок, це евакуація", – розповідає командир загону швидкого реагування ТОВ ЧХ України Віталій Цибарев.

Усі члени загону оперативного реагування проходять обов'язкове спеціальне навчання.

"Усі волонтери навчанні першій допомозі. Деякі з них вміють мають й кермувати. Зазвичай на виїзді мінімум два водія має бути, якщо ситуація. В даному випадку у нас три водія, тобто, всі можуть. Але першу допомогу всі знають, і вміють надати", – каже командир загону швидкого реагування ТОВ ЧХ України Віталій Цибарев.

Сергій Хижняк раніше очолював громадську організацію, що опікувалася розвитком спорту та активного відпочинку. Із початком активних бойових дій працює у складі загону швидкого реагування. Каже, підрахувати, скільки було оперативних виїздів, – нереально.

"Кілометраж ми навіть не дивимося. Тобто, є ціль, є задача, ми її виконуємо. Там сто кілометрів, або 1000-ча для тебе це однаково. Ти просто робиш свою справу, ти просто їдеш. І в тебе кілометраж, це лише для того, щоб аналізувати, скільки  треба пального купити й все", – розповідає волонтер Сергій Хижняк.

Нинішня доставка вантажу до Гуляйполя виявилася складною, адже місто – під постійним артилерійським ворожим обстрілом, а останню добу – під постійними атаками з неба. Тож розвантажували гуманітарку дуже швидко.

"Ситуація завжди стабільно військова. Ви знаєте, що Гуляйпільська громада знаходиться в зоні активних бойових дій. Минулі сутки були дуже тяжкі, бо були обстріли дуже такі серйозні. Але ми все одно працюємо, живемо й ждемо перемоги", – наголошує голова Гуляйпільської міської територіальної громади Сергій Ярмак.

Після виконаної роботи в екіпажу швидкого реагування, як у кожної команди, – свої традиції. Для хлопців – це обов'язкова філіжанка кави.

Максим – підприємець. Ремонтує комп'ютери. В загоні швидкого реагування вже понад три роки. Стверджує: поєднувати основну роботу з волонтерством у Червоному Хресті не важко. Бо тут всі – однодумці.

Уже дорогою додому екіпаж швидкого реагування отримує нове завдання – знов у небезпечному місці. Ризикують своїм життям, щоб рятувати інших.

Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запорізька область, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Евакуація з пекла: як волонтери доставляють їжу і рятують у сірій зоні

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело