В охтирському храмі організували картинну галерею. Через те, що у місті наразі не працює музей, свої живописні роботи охтирські художники презентували в Спасо-Преображенському соборі. Назвали експозицію "За рідну землю".

"Роботи мої, бо це моя була ідея, цю ідею підтримав настоятель, один натюрморт Віктора Лисенка, він колись писав іконостас і Наталя Іванченко і Сонячного, вона професійний реставратор, реставрує тут ікони по благословінню отця Ігоря", — говорить організатор виставки Сергій Степанов.

Напередодні повномасштабної війни художник Сергій Степанов представив свій живопис та левкаси в краєзнавчому музеї. Після бомбардування центру міста в березні минулого року багато експонатів постраждало. Тепер художник захотів знову показати роботи глядачам. Відгукнувся настоятель Спасо-Преображенської церкви отець Ігор: "Приходять люди, дивляться, я дивлюся, всі хто працює в церкві. Мені вони підіймають настрій, особливо роботи Степанова".

В Охтирці у Спасо-Преображенському соборі організували благодійну виставку картин

У Спасо-Преображенському храмі представлено всього близько 20 робіт.

"Ми тут виставляємо тематичні роботи: пейзаж, натюрморт, кримсько-грецькі пейзажі, одна графічна робота Харкова мого родича Христенка, офорт – класична графіка. Відносно помірні ціни", — говорить Сергій Степанов.

Головна мета виставки — збирати гроші для ЗСУ та радувати своїми новими роботами прихильників живопису. В храмі можна придбати картини або просто зробити внесок у скриньку з пожертвами.

Настоятель церкви розповів: "Зібрані кошти, а також гроші зі скриньки, що стоїть у нас, ідуть на потреби ЗСУ. Беруть участь кілька художників. Ми вже двічі відкривали ту скриньку, куди кидають і за картини, і просто пожертви, десь 11 тисяч було один раз і таку ж суму забрали іншим разом".

За гроші, що вже зібрали, волонтерам вдалося придбати і передати планшет для бригади розвідників.

Що відомо Пам’ятки Тростянця та Охтирки на Сумщині потрапили у проєкт відновлення культурної спадщини.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело