Депутату від забороненої партії ОПЗЖ Сумська облрада передала 14 тисяч гектарів мисливських угідь. Раніше цими землями користувалась півтисячна громадська організація мисливців Шосткинського району. Чому так сталося, розбиралися кореспонденти Суспільного.

Володимир Пилипейко – депутат Сумської облради і власник товариства "Хантер" з уставним фондом 100 грн, якому 17 лютого, рішенням сесії, депутати облради передали у постійне користування 14 тисяч гектарів мисливських угідь.

"Будемо розводити диких оленів, ми вже їх відтворюємо на оленячій фермі. Також ми знаходимось тут біля кабанячого вольєра, теж відтворюємо, щоб була у наших дітей можливість спілкуватися не тільки з книгою. Також це ведеться селекція, вона вимагає популяції і ми будемо випускати це в дику природу і звір буде в дикій природі і це буде такий маленький заповідник", — говорить Володимир Пилипейко.

Депутату від забороненої партії ОПЗЖ Сумська облрада передала 14 тисяч гектарів мисливських угідь

Та ці свині не схожі на кабана європейського, який живе в наших лісах, а скоріше це свійська м’ясна порода – угорська пухова, каже мисливець Віктор Пімоненко. А за українським законодавством, схрещувати свійських тварин з дикими – заборонено. Нині більшість мисливців на фронті і не може збирати документи для продовження користування угіддями.

"Наведу приклад по Білопільській (організації мисливців — ред.), зараз на передовій, майже на "нулі»" більшість єгерів. Як можуть вони створити пакет документів, зібрати користувачів земельних ділянок?", — говорить Віктор Пімоненко.

Цими угіддями 25 років користувалося Шосткинське товариство мисливців та рибалок, але у липні 2022 року строк користування сплив. Володимир Пилипейко каже, що товариство не оформило як слід документи, щоб продовжити користуватись лісами, а він – оформив: "Стаття 22 Закону України "Про мисливське господарство та полювання" про надання мисливських угідь в оренду чи подовження терміну дії мисливських угідь наголошує так, що обов’язково потрібно погодження з основними користувачами або їх власниками. У них (товариства мисливців та рибалок — ред.) закінчилося у 2022 році 27 липня, термін оренди дії мисливськими господарствами".

Голова Шосткинської громадської організації мисливців, яка налічує пів тисячі осіб, Анатолій Лапін телефоном каже, що звертався за продовженням права на користування угіддями іще 2 роки тому: "Від державного лісгоспу Шосткинського ми отримали відповідь, що не на часі звертатись у 2021 році, щоб ми звернулися у 2022 році. Тричі зверталися до Агролісу Шосткинського з проханням погодити нам продовження терміну користування мисливськими угіддями, відповіді не отримали".

За словами Анатолія Лапіна, Агроліс та Держслігосп – користувачі землі, у своїх відповідях згодом відмовили їхній організації на підставі того, що самі хочуть зайнятися мисливським бізнесом. Однак, зрештою передали землі приватному підприємству. Мисливець Олексій Попов каже, що через громадську раду при облдержадміністрації вони зверталися до керівництва області, Кабінету міністрів і Президента, щоб відтермінувати питання користування угіддями до завершення війни.

"І ми просили керівництво області, що не припиняйте наше право користування мисливськими угіддями тому, що ми вкладали сюди і свої гроші, і свою душу", — говорить Олексій Попов.

Ірина Кашпур — директорка обласного департаменту захисту довкілля, який погоджував передачу угідь фірмі депутата, каже, що не бачила звернення від Громадської ради, яке насправді зареєстроване в канцелярії Сумської облдержадміністрації ще 7 лютого.

"Що стосується листа про який ви кажете – звернення Громадської ради на адресу обласної адміністрації, на розгляді в департаменті було звернення Громадської ради, яке надійшло в департамент від секретаріату Кабінету міністрів. — Кор: Це мисливське товариство "Хантер", власником якого є Володимир Пилипейко, депутат від забороненої партії ОПЗЖ, і це прикордонний район Сумської області, вас це не збентежує? – Це питання політичні, ми, як екологи, дивимося на відповідність документів".

Експерт Громадської організації "Бюро аналізу політики" Віктор Бобиренко говорить, що рішення обласної ради про передачу угідь приватній фірмі проголосоване з порушеннями, бо проєкт рішення не був оприлюднений за 20 днів, як того вимагає Закон: "Поки мисливці і рибалки воюють, захищають країну, тут хтось узяв і зробив несвітенне. Я не знаю, як після цього люди мусять голосувати за цих депутатів, а я нагадаю, проголосували і "Слуги народу", і обласна організація "Батьківщина", і всі Молотковські, колишні ОПЗЖ. Тепер, якщо ми з вами забажаємо піти зайця вполювати, тепер нам треба брати у них (власників приватних мисливських господарств — ред.) дозвіл".

Адвокат Юрій Кондратенко каже, що у справу мають втрутитися правоохоронці: "Порушено декілька норм законодавства, в тому числі ключовий — Закон "Про місцеве самоврядування" щодо надання відповідних проєктів депутатам. В цьому випадку повинні діяти правоохоронні органи, оскільки ліси належать державній власності".

Голова облради Віктор Федорченко відмовився говорити на камеру щодо прийнятого рішення, попросив направити запит, що ми й зробили. Голова Шосткинського товариства мисливців звернувся до місцевої прокуратури, відповіді поки не отримав.

У користуванні Національного природного парку "Гетьманський", який функціонує в Охтирському районі на річці Ворскла, у постійному користуванні є трохи більш як 11 тисяч гектарів земель, а у приватного мисливського господарства – понад 14 тисяч.

Читайте також На Сумщині, провалившись під лід, загинув чоловік.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело