Чоловіча команда бігтиме естафету олімпійським складом.

Естафетні гонки продовжать програму першого етапу Кубка світу з біатлону, що проходить у фінському Контіолагті. Першими на дистанцію (четвер, 30 січня) у командній гонці вийдуть чоловіки, після чого стартуватимуть жінки.

В Контіолагті збірна України візьме участь у перших естафетних гонках з Олімпіади-2022. Після цього українські біатлоністи пропускали заключні етапи Кубка світу через повномасштабне вторгнення РФ.

Старт-листи чоловічої та жіночої естафет на етапі Кубка світу в Контіолагті: в якому складі Україна

У порівнянні зі складами збірної України на естафету на Олімпіаді-2022, зміни відбулися як у чоловіків, так і у жінок. При цьому, якщо у чоловічій збірній змін зазнало розташування біатлоністів, то у жінок бігтиме абсолютно нова четвірка.

Склад України на чоловічу естафету в Контіолагті (старт о 12:00): Артем Прима - Дмитро Підручний - Богдан Цимбал - Антон Дудченко

Для Артема Прими та Дмитра Підручного естафета стане першим стартом у сезоні. Індивідуальну гонку обидва біатлоністи пропускали, причому Приму зняли у день початку гонки.

Читайте також: "Є на чому будувати підготовку". Що сказав Юрай Санітра про перший старт сезону та відсутність Прими і Підручного

На Олімпіаді-2022 ця четвірка біатлоністів фінішувала дев'ятою, заробивши чотири кола штрафу. Однак тоді спортсмени бігли в іншій послідовності: Цимбал та Прима розпочинали естафету, Дудченко та Підручний - закінчували.

У цій послідовності чоловіча збірна України виступала на етапі у Рупольдингу в сезоні 2021/22. Тоді команда фінішувала шостою, використавши усього шість додаткових патронів.

Склад України на жіночу естафету в Контіолагті (старт о 14:35): Дар'я Блашко - Анна Кривонос - Олена Білосюк - Ірина Петренко

Перший старт у сезоні в естафеті проведе Ірина Петренко. Її зняли перед початком індивідуальної гонки через проблеми з горлом. Поза складом опинилася лідерка збірної України Юлія Джима, яка отримала позитивний результат тесту на коронавірус.

Читайте також: "Дуже печально". Тренер жіночої збірної з біатлону – про невдалий виступ українок на старті сезону й проблеми зі складом

У такому складі збірна України вперше проведе естафету. У порівнянні з олімпійським складом у ній залишилася лише Ірина Петренко та Олена Білосюк - тоді вони бігли перший та четвертий етапи відповідно.

Щодо інших команд, то варто відзначити відсутність у складі жіночої збірної Італії Доротеї Вірер. Неоптимальним через пропуск етапу у Контіолагті буде і склад естафетної четвірки жіночої збірної Норвегії.

Склади фаворитів на естафету чоловіки Норвегія: Ветле Шостад Крістіансен, Штурла Легрейд, Тарьєй Бьо, Йоганнес Бьо Франція: Ерік Перро, Фаб'єн Клод, Емільєн Жаклен, Кантен Фійон-Майє Німеччина: Юстус Штрелоу, Йоганнес Кюн, Бенедікт Долль, Роман Реєс Швеція: Пеппе Фемлінг, Єспер Нелін, Мартін Понсілуома, Себастьян Самуельссон Італія: Патрік Браунхофер, Томмазо Джакомель, Даніеле Капелларі, Давід Цингерле жінки Швеція: Лінн Перссон, Анна Магнуссон, Ганна Еберг, Ельвіра Еберг Норвегія: Каролін Кноттен, Іда Лієн, Рагнхільд Фемстенвейк, Інгрід Тандреволл Франція: Лу Жанмоне, Анаїс Шевальє-Буше, Хлоє Шевальє, Жулія Сімон Німеччина: Анна Вайдль, Софія Шнайдер, Ванесса Вогт, Деніз Геррманн-Вік Італія: Самуела Комола, Ліза Вітоцці, Мікела Каррара, Ребекка Пасслер Біатлон наживо дивитися Кубок світу 2022/23 де дивитися

Усі гонки Кубка світу наживо можна дивитися на сайті Суспільне Спорт, а також трансляція усіх гонок етапу буде доступна на місцевих телеканалах Суспільного мовлення.

Також сайт Суспільне Спорт ексклюзивно транслює усі старти на рівні Кубка IBU.

Джерело