Львівські хірурги прооперували жінку з рідкісною генетичною патологією, через яку в неї з народження були деформовані пальці рук та ніг. Опису хвороби у світових наукових джерелах немає. Генетичний матеріал дослідили у лабораторії у Великій Британії. Про це повідомили у Першому ТМО Львова.

Кілька місяців тому до львівських хірургів звернулася мешканка Миколаївського району. Жінка розповіла, що від народження її нігтьові фаланги були округлі та збільшені. Також вона не могла розігнути пальці. Через це постійно відчувала дискомфорт. Після обстеження лікарі встановили, у пацієнтки — рідкісна генетична патологія, опису якої у наукових джерелах немає. Після консультацій жінку скерували на операцію лівої кисті.

"В жінки деформовані фаланги, де розташовані нігті. Є дефект розгиначів, через які вона не може розгинати пальці і відповідно вони є в напівзігнутому вигляді та нагадують гусячу шийку. Ми провели складну реконструктивну операцію. Була відновлена форма фаланг, кістковий каркас за допомогою фіксації, а також була виконана локальна пластика м'яких тканин для формування рубця, який в подальшому допоможе для виправлення дефекту", — каже завідувач першого відділення хірургії Гнат Герич.

Опису хвороби в науці немає: у Львові прооперували 36-річну жінку з генетичною патологією

Також цей випадок розглянули спеціалісти Оксфордського університету.

"Після вивчення історії хвороби та результатів обстежень пацієнтки британські медики відповіли: це "надзвичайно рідкісне захворювання з низькою інцидентністю", і аналогічних випадків вони "досі не зустрічали". Більше того, зібраний генетичний матеріал пацієнтки відправили у їхню лабораторію в Оксфорді. Тепер невідому мутацію вивчатимуть науковці не лише в Україні, але й у Великій Британії", — повідомляють у лікарні.

Операція тривала більше трьох годин. Наступного дня пацієнтка поїхала додому. Коли ліва рука заживе, хірурги прооперують праву.

Читайте також

У Львові 5-річній дівчинці з Івано-Франківська видалили пухлину розміром 15 на 18 см

Відмовилися оперувати в Німеччині. У Львові медики видалили пухлину мозку 10-річному харків'янину

Джерело