Колишній військовий Євген Колісниченко з Одещини на фронті отримав травму спини, через це не працювала нога, почала прогресувати хвороба Паркінсона. За три тижні у реабілітаційному центрі чоловіку вдалося позбутися болі та ходити без тростинки. Як Євген відновлюється після травмування дізнавалась знімальна група Суспільного.

Євген – колишній військовий сил протиповітряної оборони, який захищав небо над Одещиною. 26 лютого він став на службу, попри хворобу Паркінсона та пережитий гіпертонічний криз.

"О першій ночі у квітні екстрена евакуація, всі поспішали, адреналін, боєкомплекти вантажили на машини, ракети. Тоді вагу не відчуваєш, треба все робити швидко. Почалися вибухи в частині, я зірвав спину. З "Урала" виліз, сів на ящик з патронами й не зміг встати. Просто дикий біль у попереку, в нозі", — розповідає Євген Колісниченко.

Як на Одещині відбувається реабілітація військових

Три тижні колишній військовий був на реабілітації у центрі.

"У нього були обмеження по рухливості в нижніх кінцівках, був біль у хребті, було дуже велике зниження фізичної витривалості. І на рахунок того, що у нас була хвороба Паркінсона, ми додали специфічні заняття, які стосуються покращення координації рухів. Невіддільною частиною роботи з ним – були заняття в басейні. Вони змушують організм залучати всі групи м’язів, це і кардіо навантаження і респіраторні навантаження, покращує роботу легень і покращує взагалі координацію рухів", — каже головний спеціаліст реабілітаційного центру "Наша забота" Олексій Яблонський.

Допомагала Євгену відновитися також гра у теніс.

"Це дуже така методика цікава, здавалось би гра-грою, але вона дуже корисна, особливо для людей, у яких є хвороба Паркінсона. Для наших фізичних терапевтів – це найкраще заняття іти з Євгеном грати у теніс", — згадує Олексій Яблонський.

Євген Колісниченко став першим військовим в центрі, який пройшов реабілітацію.

"Одразу після того, як наша робота відновилася, було прийнято рішення розробити й впровадити програму надання безплатної реабілітаційної допомоги військовим. Першим нашим пацієнтом був Євген і дійсно ми досягли та перевершили всі свої очікування. Ми приймаємо з усіма патологіями, які є. Це можуть бути різноманітні травми, ампутації, ураження хребта, поранення голови", — повідомив лікар.

Наразі він може ходити без тростинки, планує знайти роботу та допомагати волонтерами. А в центрі реабілітації чекаю на захисників, яким також потрібна допомога після отриманих травм. У закладі готові взяти на реабілітацію безоплатного одного бійця на місяць після заповнення анкети.

Читайте також Психологічна реабілітація та матеріальна допомога: Мінцифра анонсувала нові сервіси для ветеранів і військових Реабілітація військових в Одесі: бійців заново вчать ходити після поранень на фронті Пушка, Мішка та Мажор – до роботи у "Пунктах незламності" в Одесі ДСНС залучили тварин

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело