У Черкасах відкрили нову галерею "Студія №5". Одночасно з відкриттям відбулась презентація виставки "Сьомий" художника з Черкас Дмитра Кришовського.

Як розповів Суспільному організатор виставки та засновник артстудії Олександр Чорновол, в одній графічній композиції художника може бути зосереджений жах війни і одночасно промінь надії, який так потрібен зараз кожному українцю.

За словами Олександра Чорновола, ідея відкриття власної галереї виникла ще у 2014 році:

"Усе почалось зі студентських років. Будучи студентом, я потрапив у один із черкаських артпросторів і був вражений. Тож мені завжди хотілось мати свою галерею у стилі андеґраунд, щоб вона вирізнялась з-поміж інших черкаських. Хотів, аби вона була максимально незалежною, тобто якщо в інших музеях є поняття певної цензури, то тут такого не буде. На початку мені було дуже важко, оскільки за оренду потрібно було платити, а одночасно розпочався карантин, згодом — війна. Однак саме війна мене познайомила з Сергієм Биковим, який спонукав мене до цього відкриття. І от це відбулось одночасно з відкриттям першої виставки у Черкасах Дмитра Кришовського. У його одній графічній композиції може бути зосереджений жах війни і одночасно промінь надії, який так потрібен зараз кожному українцю".

На виставці представили роботу Дмитра Кришовського "Руський воєнний корабль, іді на**й", на якій свої автографи лишили Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний, Роман Грибов та керівник Черкаської військової адміністрації Ігор Табурець.

"Ця робота представлена на аукціоні в Америці, і зараз в Черкасах є можливість побачити цю роботу наживо. Деякі люди у соцмережах писали, що будуть їхати у Черкаси, аби побачити цю роботу на власні очі", — пояснив Олександр Чорновол.

Як зазначив художник Дмитро Кришовський, свою творчість розпочав у Черкасах, а саме — із графіті на стінах:

"Для мене Черкаси — це особливе місто. Тут розпочалась моя творчість. Спочатку я розмальовував стіни й гаражі у місті, а згодом я опанував дизайн у черкаському бізнес-коледжі. Це моя перша особиста виставка у рідному місті і це для мене дуже важливо. Деякі роботи я зробив до повномасштабного вторгнення, деякі — під час. Дякую Олександру Чорноволу, адже саме він мене підштовхнув до такого проєкту".

Виставку відвідали викладачі Дмитра, серед них — Валентина Музиченко:

"Саме цю виставку я чекала, оскільки давно слідкую за творчістю Дмитра, адже 15 років тому він закінчив наш коледж. Мені дуже цікаво чим займаються наші випускники, а Дмитро працює в особистій техніці, тому це особливо. Я завжди чекаю на його нові роботи. Сьогодні я поспілкувалась із першим вчителем Дмитра, від котрого почула: «Не знаю, чи вийде з нього художник, але графік вийде!». І дійсно в нього вдалось.

Мені дуже подобається, що у Черкасах відкриваються такі локації, де збираються дизайнери, митці, оскільки наші музеї — це більш культурний простір, а тут можна творити. Як кажуть дизайнери — можна витворяти. Я рада, що виставка Дмитра відкрилась саме тут. Сюди прийшли багато наших студентів, які в очікуванні на зустріч із Дмитром. Я переконана, що цей простір буде й надалі цікавий черкасцям".

Захід відвідала черкаська студентка, яка навчається на дизайнера, Олександра Назарова. Дівчина поділилась враженнями:

"Перше враження, коли я зайшла сюди, то це було щось неймовірне. Щойно я зайшла і мій погляд зупинився на цих картинах. Я побачила в них душу, уособлення українського народу, емоції, які нині переживаємо ми всі. Художник виклав весь біль. Я побачила неймовірну графіку. Я придивлялась до робіт зблизька і просто не маю слів — роботи дуже витончені і клопітливі".

"Я українська фольклористка, тому мені дуже близька тематика цієї графіки. Картини пробирають до глибини душі. Недаремно обрали саме цю галерею, тому що ніби наразі занепад, який дуже багато символізує для нас у цей період, однак художник — молодець. Дуже концептуальні роботи. До того ж у Черкасах це перша виставка з роботами у такій унікальній техніці. Я рада, що Дмитро й Олександр знайшли один одного. Чудовий захід", — прокоментувала черкащанка Ксенія Дзюба.

Олександр Чорновол зазначив, що у майбутньому планує проводити не лише виставки, а й проводити музичні та поетичні вечори, перфоманси, мистецькі зустрічі та майстер-класи:

"Зараз дуже багато гарних майстринь поїхали за кордон, та сподіваюсь, вони незабаром повернуться. Тобто плани на майбутнє є — наразі вже маємо охочих на наступні виставки, нам писали ще до того, як ми не відкрились".

На виставці можна було придбати лімітовані копії робіт Дмитра, стікерпаки, футболки з принтами. Як пояснив Олександр Чорновол, частина з виручених коштів буде спрямована на потреби Збройних Сил України:

"Дмитро давно продає копії своїх робіт і частину коштів спрямовує на армію. Зараз такі часи, що потрібно робити тільки доброчинні виставки. Я вважаю, що в такій ситуації це має бути за замовчуванням".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також У Черкасах покажуть графіку з російським кораблем, яку підписав Залужний Красива аномалія: у Черкасах квітнуть каштани Понад тонну динь та кавунів не допустили до продажу на ринках Черкащини "Це не по-людськи і незаконно": маріупольці у Черкасах мітингували проти "референдуму"

Джерело