У Кропивницькому жителі Маріуполя влаштували протест проти псевдореферендуму у їхньому місті. "Маріуполь був, є і буде українським містом", – сказала співорганізаторка акції Олена Швидка.

На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей 23 вересня розпочались квазіреферендуми про приєднання до РФ. Окупаційна влада пропонує українцям голосувати вдома, на вулиці, на новостворених виборчих дільницях. Разом з так званими членами виборчих комісій до місцевих приходять озброєні люди. Суспільне поговорило із жителями східних та південних областей — як відбувається "референдум" та як його сприймають місцеві мешканці.

Керівниця Центру "Я – Маріуполь" у Кропивницькому Олена Швидка розповіла, у Кропивницькому живе півтори тисячі маріупольців, в Кіровоградській області – тисяча. "Так сталось, ми опинились у вашій громаді. Люди хочуть повернутись додому, люди щиро брали учать у цій акції, прийшли до ста чоловік. Акція проходить в підтримку нашого міста і проти референдуму, який там відбувається".

У Кропивницькому маріупольці влаштували протест проти

Учасниця зібрання Валентина Поліщук з Маріуполя змогла виїхати із організацією Червоний хрест. "24 вранці проснулась… Це було дуже важко (плаче), коли ти нікого не трогав, працював, будував якісь плани... Третього березня виїхали до друзів, де тихіше, жили в підвалі, поїли все, що було, по воду до криниці ходили. Стріляли і зверху, і з моря, але ми до останнього сподівались, що повернемось – жалко було кидати свій дім через тих, кого ми до себе не звали. 24 березня чоловік з сином поїхали подивитись, що там наша хата, їх затримали росіяни, розділи, лаяли і їх, і всіх українців, але відпустили".

У Маріуполі лишилась племінниця Валентини Поліщук, жінка говорить, вона не піде на референдум. "Сказати, що це референдум? Звісно, це щось незрозуміле. Маріуполь – це українське місто, якби я думала інакше, я б тут не була. Біля нашого будинку був вибух, пошкоджений дах, вікна повилітали. На нашій вулиці дівчина, 24 роки, тільки вийшла з підвалу зі своїм хлопцем, тільки завершився обстріл… пряме попадання. Її мати поховала прямо у дворі власному. Як це можна пробачити? Це не вкладається в голові, це злочини проти людства, не тільки проти Маріуполя".

Підтримати маріупольців прийшов Єгор Єлагін з Донецька. "Я в Кропивницькому з 2019 року. Вирішив підтримати Маріуполь, бо і Донецьк, і Маріуполь – це українські міста. Треба показати, що нам не все одно, що відбувається. У мене всі родичі зараз в Донецьку, розповідають, ходять по дворах, по квартирах, просять проголосувати. Ходять зі зброєю – вони це пояснюють тим, що охороняють тих, хто з тими папірцями для голосування. Але це ж маніпуляція, коли перед тобою стоїть мужик з автоматом, як ти проголосуєш проти?"

Читайте також Замість однієї три. До Дня міста кропивничани зібрали гроші на машини для військових Єлисаветград, Зінов'євськ, Кірово, Кіровоград, Кропивницький. Яким було місто у різні часи Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Джерело