Приблизно пів сотні жителів Маріуполя, які через повномасштабну війну переїхали до Івано-Франківська, 24 вересня вийшли на мирну акцію протесту проти так званого “псевдореферендуму”. З плакатами в руках люди пройшли від центру “Я – Маріуполь” до скверу на Валах та повернулися у зворотному напрямку, повідомляє “Галицький кореспондент” з посиланням на Суспільне.

Організатор заходу Олена Калантай каже, таким чином хотіли підтримати тих, хто залишився в окупації.

“Якщо люди голосують вдома під прицілом гвинтівки, то який там може бути вибір? Вони не мають жодного вибору. Це треба припинити. Ми кажемо “ні” цьому фейковому референдуму, “ні” Росії в Маріуполі. Маріуполь – це Україна!” — розповідає Олена Калайтан.

У Франківську переселенці з Маріуполя виступили проти “псевдореферендуму”

З її слів, день для протесту учасники акції обрали невипадково, адже 24 вересня в Маріуполі відзначають день міста.

Серед учасників акції – Людмила Григір. Жінка працювала директоркою полового будинку. Виїхати з Маріуполя вона змогла 23 квітня.

“Прийшла на акцію, щоб підтримати маріупольців, які залишилися там, і сказати всьому світу, що ми, Маріуполь – це Україна! Вона була, є та буде”, – каже Людмила Григір.

Олександр Смотров також взяв участь у ході. Чоловік виїхав до Івано-Франківська разом з дружиною та сином. В окупованому Маріуполі в родини залишилися знайомі, які й повідомили, що їхня квартира зруйнована.

“Тяжко. Маріуполь сниться. Дуже сумно, що немає фотографій – не встигли взяти. І що там робиться? Не так за майном сумуємо, як за тим, що залишили. Це – рідне місто”, — розповідає Олександр Смотров.

До акції проти “псевдореферендуму” доєдналися й рідні морських прикордонників, які в середині травня вийшли з “Азовсталі”. Сестра одного з них – Олена Галюк – каже, що зв’язку з братом немає з 18 травня. Тільки відомо, що він вийшов з “Азовсталі” та залишив її номер телефону представникам Червоного Хреста.

“Сподіваємося, продовжуємо здіймати той медійний шум, про який просили азовці ще на початку свого перебування на “Азовсталі”. Нас просили зберігати тишу, ми мовчали дуже довго. Але, напевно, настав час кричати на весь світ”, – каже Олена Галюк.

Після ходи з плакатами люди у “відкритий” мікрофон висловлювалися щодо “псевдореферендуму”. Акції протесту маріупольців відбулися у 13 містах України.

Також читайте: Так званого “заступника глави” Бердянська вбили разом з дружиною, яка відповідала за “референдум”

У Франківську переселенці з Маріуполя виступили проти “псевдореферендуму” У Франківську переселенці з Маріуполя виступили проти “псевдореферендуму” У Франківську переселенці з Маріуполя виступили проти “псевдореферендуму” У Франківську переселенці з Маріуполя виступили проти “псевдореферендуму”

Джерело