Твори п’яти поетів Житомирщини з-поміж робіт 142 авторів з України та зарубіжжя увійшли до антології воєнної лірики "Весна озброєна". Один із поетів – упорядник і літературний редактор антології, голова Національної спілки письменників України, уродженець Житомирщини Михайло Сидоржевський розповів про ідею створення такої добірки в етері Українського радіо Житомир.

Це поезії, що народились в окопах, в окупації, в тилу, за кодоном і зібрані в одному виданні, сказав Михайло Сидоржевський.

"Ідея створення антології виникла у мене наприкінці березня синхронно з видавцем Віталієм Зарицьким. Поштовхом стала реакція користувачів Фейсбуку, інших соцмереж на повномасштабне вторгнення Росії в Україну. В антології зібрані роботи 142 авторів, це переважно поети з України, а також з Польщі, Болгарії і Латвії", – розповів Михайло Сидоржевський.

Співорганізатор антології та керівник видавництва Віталій Зарицький сказав, що головною метою проєкту є прагнення зберегти якомога більше свідчень про війну.

"Цього не було зроблено в 2014 році, і багато людей встигли забути звірства, підступність ворога, які повторились у 2022 році. Це перше видання антології. І коли додасться авторів – "Весна озброєна" буде перевидана", – розповів Віталій Зарицький.

Видання волонтерське, каже він. Багато примірників передали в бібліотеки. Але, з його слів, ці видання мають розповсюджуватись не тільки в Україні, а й у країнах Європи, в усьому світі.

"Це також боротьба з російською пропагандою, щоб люди десь там зрозуміли, що відбувається в Україні, що Росія погрожує не тільки нам, – каже Віталій Зарицький. – Антологія передана в Ізраїль, Францію, Латвію, Італію, Німеччину. Передаємо разом з іншими виданнями в ті міста за кордоном, де є потужні осередки української діаспори. Думаю, потроху ці видання будуть в більшості великих міст".

Житомирщина у "Весні озброєній" представлена п'ятьма іменами: це поети Михайло Сидоржевський, Тетяна Пишнюк, Володимир Білобровець, Тетяна Майданович, Михайло Пасічник.

Презентація антології воєнної лірики "Весна озброєна" на Житомирщині відбулася 21 вересня в Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича.

Читайте також "Співаємо за кордоном українських пісень" – житомирська учасниця словенсько-українського евакуаційного музичного проєкту. Дмитро "Орест" Козацький з Житомирщини зробив перший після повернення з полону пост в інстаграмі. "Визначні постаті Житомирщини" – до 85-річчя створення області стартував освітній проєкт.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело