"Завдяки енергії Наталії Сергєєвої та ініціативи мешканців ми почали жити краще", — так про результати роботи очільників ОСББ розповів житель Сміли Володимир Поліщук. Щомісяця за квадратний метр житлової площі мешканці платять п'ять гривень, це більше, ніж у деяких багатоквартирних будинках міста. Що й дозволяє робити дороговартісні ремонти та втілювати всі ідеї з облаштування території.

Багатоквартирний будинок на чотири під'їзди та 60 квартир розташований у містечку Сміла на Черкащині. Щомісячна оплата за ОСББ від 180 до 350 гривень, залежно від розміру квартири. За чотири роки за внески мешканців у будинку вдалося відновити світло у під'їздах, переобладнати систему опалення та замінити усі вікна.

Управителька фінансово-господарськими справами цього будинку Наталія Сергєєва розповіла, як облаштоване світло на прибудинковій території. У під'їзді усе повністю відремонтоване:

Щоб жити краще: як на Черкащині ОСББ модернізує багатоквартирний будинок

"У нас зверху на будинку стоять чотири ліхтарі, які освітлюють територію з усіх боків. Люди нам вдячні, тому що у нас зупинка поряд і з тієї зупиночки люди приїжджають і увечері, і пізно йдуть сюди. А так все видно і вони не шкопертають, не падають по цій по дорозі".

Практикуємо заміну та оновлення вікон, дверей, східців одночасно в усіх під’їздах, додала пані Наталія:

"Усе коштом квартплати, нічого не збирали. У перший рік ми вікна поробили, а на другий рік ми поставили ці двері пластикові, металеві двері ми поставили ще раніше. Тут же таке було, що жах. І дорогу, і бордюри, і все наші чоловіки таскали, ми дуже багато разом робили таких робіт".

Мешканець будинку Володимир Поліщук показує підвал. Спільними зусиллями облаштували його на випадок повітряної тривоги:

"Коли тривоги, ми сюди спускаємося, стільчики приносимо", — додав чоловік.

Володимир Сергійович мешкає у цьому будинку з моменту його здачі в експлуатацію у 1993-му. Те, що тут було до утворення ОСББ його засмучувало:

"Пам’ятаю, що коли я зайшов у цей будинок, тут дверей не було, балкони такі, що замерзав лід всередині квартири. Поки ми були до ЖЕКу відносилися — нічого. Ходили ми з ними скандалили, вимагали, але нічого не робилося, так, усе відмазки. А коли стало ОСББ, оскільки у нас уже накопичилося багато ідей і ми хотіли жити краще, то у нас все пішло. Енергія Наталії Василівни та ініціатива наших мешканців будинку воно все збіглося".

Щомісячні відрахування на утримання ОСББ у пана Володимира — 250 гривень. Каже, це доступна ціна за такі зміни. Як і для Дар’ї Фомічової, яка мешкає в однокімнатній квартирі зі своїм чоловіком:

"Коли це робиться для себе, то не може щось не подобатися. Тому, що спільними зусиллями дійсно вийшло так, що цей будинок настільки об'єднаний, що ми створюємо свій прихисток для себе, ми не чекаємо, що хтось прийде, зробить і подасть нам на блюдечку".

КОР.: 22 роки мешкає у цьому будинку Валентина Гупаленко. Коли заселилася, під’їзди були у жахливому стані. А після утворення об’єднання та наведення ладу довіряє Наталії Василівні в усіх питаннях щодо ремонту:

"Хоч раз у тиждень, та, навіть, коли хворіє, вона з'являється тут. Ми її усі бачимо і хто хоче, — у будь-який час їй дзвонимо. Вона каже: дзвоніть мені хоч вночі, хоч вдень, це немає значення. Хто хоче, то їй і телефонує, щоб внести якісь свої пропозиції чи ініціативи. Завжди вона на зв'язку. Мені подобається те, що у нас світло всюди: тому, що мені рано треба виходити, пізно гуляю із собаками".

Всі ці зміни у будинку зроблені коштом внесків співвласників, пояснила управителька фінансово-господарськими справами Наталія Сергєєва. І все, що їй вдалося втілити у реальність, завдяки їхній довірі та допомозі:

"Люди з розумінням поставилися до того, щоб навести тут лад і порядок у своєму будинку. Ми зібралися, щоб порахувати, що нам треба зробити, скільки це приблизно коштуватиме, який тариф треба затвердити. Бо в об’єднанні всі знають: або стаємо і самі робимо своїми силами або наймаємо когось, щоб нам це зробили".

За словами Наталії Василівни, щороку у планах виконання вартісних робіт у будинку:

"Ще треба вміти домовлятися з людьми з оцими, хто виконує оці роботи. Я люблю зробить краще в борг, домовитися, ніж, щоб лежали гроші і обезцінювалися. Ось, наприклад, ми за ці сходи будемо ще два місяці виплачувати. Ну нічого, з нового року почнемо збирати гроші на щось нове робити".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Щоб виготовити ще більше: у Черкасах волонтери отримали швейні машинки Красива аномалія: у Черкасах квітнуть каштани

Джерело