24 вересня — 213-й день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час Псевдореспубліки "ЛНР" та "ДНР" і представники окупаційних адміністрацій в Херсонській та Запорізькій областях розпочали проведення псевдореферендумів про приєднання до РФ. Президент України Володимир Зеленський закликав мобілізованих на окупованих територіях українців за першої можливості переходити на українські позиції. МЗС України позбавило посла Ірану акредитації, а також вирішило "суттєво скоротити" кількість дипломатів в посольстві Ірану в Києві. Таке рішення ухвалили у відповідь на постачання зброї Росії для ведення війни проти України. Лише за добу Повітряні Сили ЗСУ збили шість іранських дронів-камікадзе, які запустила Росія, та штурмовик Су-25. Олексія Макеєва призначили послом України у Німеччині. Він змінив Андрія Мельника, який був послом упродовж майже 8 років. Макеєв був спецпредставником МЗС України щодо санкційної політики і членом міжнародної експертної групи Єрмака-Макфола. У звільненого з полону бійця батальйону морської піхоти 36-тої окремої бригади Михайла Діанова з Тернополя роздроблена права рука.

Президент Володимир Зеленський закликав жителів окупованих територій усіляко уникати російської мобілізації.

"У мене є просте прохання до всіх наших людей, які перебувають на тимчасово окупованій території: робіть головне – бережіть своє життя й допомагайте нам послаблювати та знищувати окупантів. У будь-який спосіб ховайтеся від російської мобілізації. Уникайте повісток. Намагайтеся виїхати на вільну територію України. Але якщо ви все ж потрапите до російської армії, то саботуйте будь-яку ворожу активність, заважайте будь-яким російським операціям, передавайте нам усю важливу інформацію щодо окупантів – їхніх баз, штабів, складів з боєприпасами. І за першої ж нагоди переходьте на наші позиції. Робіть усе, щоб зберегти життя і допомогти звільнити Україну", — сказав президент.

Він також повідомив, що зараз у Криму в місцях компактного проживання киримли намагаються знайти та мобілізувати якнайбільше чоловіків.

"Ми вже маємо докази цього. Це свідоме намагання Росії знищити кримськотатарський народ, це свідоме намагання держави-агресора забрати життя у якнайбільшої кількості мешканців території, на яку зайшли російські війська", — додав Зеленський.

За день у прикордонних громадах Сумщини було зафіксовано майже 140 вибухів, обстрілювали російські військові Краснопільську, Білопільську, Середино-Будську та Юнаківську громади. Про це повідомив голова Сумської ОВА — Дмитро Живицький.

Краснопільську громаду зранку військові РФ обстріляли із САУ, пізніше з мінометів. Після обіду били з РСЗВ та артилерії. По території Білопільської громади зранку також стріляли з САУ та мінометів. Близько 13.00 з БПЛА було скинуто 1 вибухівку.

По околицях Середино-Будської громади вдарили з САУ, мінометів та кулеметів. Там через обстріли пошкоджено лінію електропередач, близько 3000 абонентів без світла. Артилерійський обстріл після 14.00 зафіксували і у Юнаківській громаді.

Інформація про жертв та пошкодження уточнюється.

Президент Європейської Ради Шарль Мішель заявив, що слід призупинити членство Росії в Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй. Про це він сказав, виступаючи на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку, повідомляє "Європейська правда".

"Коли постійний член Ради Безпеки розпочинає неспровоковану і невиправдану війну, війну, яка засуджується Генеральною Асамблеєю, призупинення членства цього члена в Раді Безпеки, на мій погляд, має бути автоматичним", — сказав Мішель.

П'ять постійних членів Ради Безпеки ООН — Китай, США, Франція, Британія і Росія — мають право вето на резолюції.

"Використання права вето має бути винятком, але воно стало, як ми бачимо, правилом. Реформа необхідна і невідкладна", — наголосив він.

Рада Безпеки є найвпливовішим органом ООН, оскільки її резолюції є обов'язковими для виконання країнами-членами. Відповідно до Статуту ООН, Рада Безпеки несе "головну відповідальність за підтримання міжнародного миру і безпеки".

Джерело