Чотири дні поспіль російські військові обстрілюють село Волфине на Сумщині. Найбільше обстрілів зафіксували 18 вересня – тоді місцеві нарахували понад 50 вибухів з мінометів. У селі зруйновано 10 будинків, згорів склад з пшеницею. 22 вересня, коли у Волфиному знаходилися кореспонденти Суспільного, село обстріляли знову.

"Це вже ми тут кришу полагодили, це все було побите, все, все. Воно як раз попало в сливу і розірвалося у повітрі", – говорить пані Оксана та показує наслідки від обстрілу російськими військовими свого будинку опівночі 18 вересня.

Будинок повністю залишився без даху, з одного боку повилітали вікна.

Село Волфине на Сумщині під постійними обстрілами. Що розповідають місцеві жителі

"Я тільки вийшла, двері відкрила, стала закривати, а тоді дивлюся – а воно у дворі як закрасніло. Я не зрозуміла, коли і собака пробіг, і тільки двері закрила – воно як дало. Скло все повилітало. Ми тоді у хату забігли, попадали. Воно скло, не скло. Аби лежати вже", – розповідає Оксана Кривонос, Мешканка с. Волфине.

Внаслідок наступного обстрілу зруйнований нежилий будинок навпроти.

"Воно як двічі бехне – перерва десь 5-10 хв, знову двічі бехне – перерва, а потім свистіло. Ми не зрозуміли одразу куди, але думали кудись далі. А потім воно як бабахнуло, таке враження, що тут у хату потрапило. Воно затріщало, і ми й у погребі попадали", – говорить Юрій Подстрєла, мешканець с. Волфине. Каже, доньку відвезли до сусіднього села, самі ж їздять туди ночувати, бо страшно залишатись вдома. Покинути ж все не можуть.

Один з уламків залетів до будинку пані Марти. Тут вибиті вікна та пошкоджений лічильник електроенергії. Її син тепер шукає будинок, куди можна було б виїхати.

"Воно такий страх, аж земля дрижить у погребі. Воно аж "труханить". Як тут ночувати. Я сьогодні не спала ніч. Отак сиджу тихо, шубу накинула. А що робить", – каже пенсіонерка Марта Гредіна із Волфиного та втирає сльозу.

18 вересня від поранення загинув чоловік пані Валентини. Він сидів у будинку на дивані, уламок через вікно влучив у голову чоловікову. Син подружжя живе у Росії, розповідає жінка. Про війну з ним не говорять.

"Нічого, нічого, вони добре. Тільки почалась війна, вони їздили відпочивати в Крим. А зараз ні, зараз уже там теж, починають в армію брати. Невістка каже: не дзвони, а то ще можуть взагалі заблокувати, не нам, не тобі подзвонити", – говорить Валентина Мельник, мешканка с. Волфине.

Звідси до кордону близько пів кілометра. До повномасштабної війни у селі була майже сотня жилих будинків. Зараз залишилось близько 40.

"Тут моя батьківщина, тут я народився і я на своїй землі. Чого я повинен іти? Я зі своєї землі не збираюсь поки іти. Розіб’ють хату, тоді щось будемо думати, а так поки ні", – каже Павло Головач, мешканець с. Волфине.

Російські військові вже зруйнували десяток будинків, розповідає староста села Світлана Федорченко: "Люди дуже налякані, зараз вже почали виїжджати. Але спочатку люди залишалися, думали, що ось закінчиться. Люди звертаються через "Дію" оцю всю допомогу, далі надаємо плівку для битого скла. Але зараз там немає не те, що можливості, а немає резону склом засклити, тому що знову може бути обстріл, і знову це скло повилітає".

Внаслідок останніх обстрілів руйнування є і на місцевій фермі. У неділю 18 вересня тут вбило понад сотню свиней та коня. Пошкоджені будівлі ферми, сільгосптехніка та склади із збіжжям. Збитки, говорить заступник очільника сільгосппідприємства – понад п'ять мільйонів гривень.

Обстріл Волфиного 22 вересня

Кореспонденти Суспільного не встигли закінчити знімати, як розпочався обстріл. Довелося швидко їхати з населеного пункту.

За словами місцевих, зазвичай, останні дні обстріли відбувалися близько 13:00-14:00. 22 ж вересня це сталося раніше – о 12:10. Влучили в склади зі збіжжям, вони загорілися.

В дорозі староста села зателефонувала місцевим чоловікам, які залишилися поряд із фермою:

– Що ви там, як, заховалися?

– Та лежимо, ми не можемо піднятись.

– Що там, такі прильоти?

– Та там так прильоти, що…, вже більше десятка.

– І куди вони летять, всі в центр?

– Так, туди.

– Тримайтесь, може буде якийсь перерив, так сховайтесь.

– Дрон "висить". Все, треба тікати мені.

Пожежні авто допустили до села після закінчення обстрілу. Загалом зафіксували 13 вибухів з мінометів. За словами старости села, влучили у склад із пшеницею. 100 тонн зерна сьогодні знищені вогнем. Також розбита сільгосптехніка, яка стояла поряд. Обійшлося без загиблих та травмованих людей.

Читайте також Четверо людей поранені на Сумщині внаслідок російських обстрілів Через обстріл Білопільської громади на Сумщині загинув чоловік

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело