Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль помилував віцепрезидента Samsung Electronics Лі Чже Єна. Про це повідомляє Reuters.

У Міністерстві юстиції Південної Кореї заявили, що лідер бізнесу необхідний для подолання "національної економічної кризи".

Лі Чже Єн, спадкоємець родини засновників Samsung, привітав це рішення і пообіцяв працювати на благо національної економіки, "з постійними інвестиціями та створенням робочих місць".

Президент Південної Кореї помилував віцеголову Samsung Electronics

Агентство зазначає, що помилування багато в чому символічне: Лі вже вийшов на волю умовно-достроково після того, як відсидів 18 місяців у в'язниці за хабарництво.

Проте, на думку аналітиків, помилування має означати, що Лі зможе вести бізнес із меншими правовими обмеженнями і зможе сприяти великим інвестиціям в економіку з боку Samsung, найбільшого у світі виробника смартфонів та мікросхем пам'яті.

Разом із Лі помилування також отримав глава правління Lotte Group Шин Донг-бін.

"Зважаючи на нагальну потребу здолати національну економічну кризу, ми уважно обрали для помилування лідерів економіки, які рухають національний двигун зростання шляхом активного технологічного інвестування та створення робочих місць", — сказав міністр юстиції Хан Донг Хоон.

Що відомо 14 січня 2021 року колишню президентку Республіки Корея Пак Кін Хе визнали винною в хабарництві та зловживанні владою та засудили до 20 років ув'язнення. 18 січня суд у Південній Кореї засудив віцепрезидента Samsung Electronics Лі Чже Єна до 2,5 років позбавлення волі через корупційну діяльність. Його визнали у підкупі експрезидентки Республіки Корея Пак Кін Хе.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Джерело