Україна - одна з шести збірних, що виграли медалі у перший день змагань.

Чемпіонат Європи з водних видів спорту розпочато! Перший день змагань, що проходить у Римі, пройшов з початком виступів у двох видах спорту: плаванні та артистичному плаванні.

Для України Євро з водних видів спорту розпочалося з кваліфікаційних запливих у плаванні. А також першого фіналу в артистичному плаванні - жіночій команді (технічна програма).

Перше

За підсумками першого дня змагань Україна здобула першу нагороду. Жіночій збірній Україні вдалося здобути "золото" - перша медаль найвищого гатунку саме у команді (технічна програма).

Крім "золота" синхронниць, Україна вже забезпечила собі перший фінал у плаванні. Чинний віцечемпіон Європи Андрій Говоров з шостим результатом відібрався до фіналу на дистанції 50 метрів батерфляєм.

Кількість фіналів для України у плаванні могла бути більшою. Однак чемпіону Європи серед юніорів Володимиру Лісовцю, який пройшов до півфіналу, не вдалося потрапити у вісімку фіналістів.

Щодо артистичного плавання, то крім "золота" у команді, найкращий результат у кваліфікації соло довільної програми показала українка Марта Фєдіна. За її виступ судді поставили оцінку 94.000 - на 2.7 бали більше, аніж у найближчої переслідувачки Лінди Черруті з Італії.

Результати України на Євро з водних видів спорту. День перший Плавання (кваліфікації) вихід у фінал: Андрій Говоров (50 метрів, батерфляй) вихід у півфінал: Володимир Лісовець (100 метрів, брас) виліт у кваліфікації: Владислав Бухов, Олексій Хникин, Валентин Нестеркин (50 метрів, батерфляй), Карина Снітко (100 метрів, вільний стиль), Ніка Шарафутдінова, Дарина Зевіна (200 метрів, спина), Давид Кизименко, Володимир Лісовець, Максим Овчинніков, Максим Ткачук (100 метрів, брас) Артистичне плавання (фінали) "золото": збірна України (команда, технічна програма)

У медальному заліку за підсумками першого дня змагань Україна ділить третє місце зі збірною Нідерландів, маючи одну золоту медаль. Очолюють рейтинг Італія та Угорщина.

Медальний залік Євро з водних видів спорту. День перший 1. Італія: 1 "золото" + 2 "срібло" + 1 "бронза" 2. Угорщина: 1+1+1 3-4. Україна: 1+0+0 3-4. Нідерланди: 1+0+0 5. Велика Британія: 0+1+0 6. Франція: 0+0+2