26 червня — 123 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Бої точаться на Донбасі: ЗСУ успішно відбили всі наступальні та штурмові дії ворога в напрямках населених пунктів Покровське, Нью-Йорк та Мар’їнка. Після відведення українських підрозділів з Сєвєродонецька, росіяни закріплюються в районах населених місті Сиротине, Воронове та Борівське.

Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

48 ракет по Україні, ЗСУ відійшли із Сєвєродонецька, РФ погрожує Молдові. Війна. Головне за 25 червня

Головне на цей час

Вторгнення Росії в Україну, день 123. Текстовий онлайн Путін пообіцяв передати Білорусі комплекси "Іскандер-М", здатні стріляти ядерними зарядами. Україна отримає грант в 1 млрд євро від Німеччини. Кошти підуть на фінансування першочергових соціальних та гуманітарних видатків під час воєнного стану. Комітет Верховної ради з питань нацбезпеки і оборони не розглядав звільнення голови СБУ Івана Баканова. Про це повідомив член комітету Федір Веніславський ("Слуга народу"). Напередодні видання Politico написало, що президент Зеленський начебто хоче звільнити голову СБУ, але Веніславський назвав це "чутками". 25 червня Росія уперше завдала авіаударів по Україні напряму з території Білорусі. Бомбардувальники злітали з аеропорту "Шайковка" Калузької області РФ, далі входили в повітряний простір Білорусі, після пуску ракет повертались на територію РФ. У Генштабі пов’язують це з намаганнями Кремля втягнути Білорусь у війну в Україні. У МЗС та Офісі президента України розглядають можливість припинення безвізового режиму для громадян Ізраїлю через обмеження, які влада країни запровадила стосовно українських біженців.

Про це в інтерв’ю англійському виданню Reuters сказав голова Управління військової розвідки України Кирило Буданов.

"З серпня слід очікувати видимих результатів військової діяльності від України. Просто почекайте трохи, і подивимося, що це принесе", - говорить Буданов, оцінюючи перспективи контрнаступу ЗСУ на Херсон.

Успіхи українських військових у питанні звільнення області від окупації, серед іншого, залежатимуть і від допомоги Україні іноземних партнерів, яка має забезпечити достатнє оснащення ЗСУ.

Президент Володимир Зеленский заявив, що масовані ракетні удари з боку РФ по різних областях України упродовж 25 червня є "ракетною показухою, яка стратегічно для Росії нічого не змінює".

Про це глава держави сказав у відеозверненні за підсумками 122 дня війни.

За його даними, протягом 25 червня РФ здійснила понад 40 ракетних ударів по Житомирській, Харківській, Львівській, Чернігівській, Миколаївській, а надвечір — по Рівненській області.

"Різні типи, різні райони запуску. Всі вони були запущені з однією метою – показати, що нібито Росія щось може дотиснути, що нібито російській армії щось вдасться. Окупанти збиралися на п'ятий день захопити більшу частину нашої країни, а змушені на пʼятий місяць влаштовувати таку ракетну показуху, яка стратегічно для Росії нічого не змінює. Це такий етап війни – складний морально, емоційно", — сказав Зеленський.

За його словами, "це цинічний, прорахований тиск на людей", але впевнений, що у Росії нічого не вийде, а кожна російська ракета буде аргументом у перемовинах України з партнерами. У цьому контексті президент поінформував, що 27 червня братиме участь у саміті "Групи семи", а також у саміті НАТО, що відбудеться на тижні.

"45 ракет за половину доби і якраз напередодні таких зустрічей. Все зрозуміло. Ще одне підтвердження саме нашої позиції. Це підтвердження, що санкційних пакетів проти Росії недостатньо, збройної допомоги для України треба більше і що системи протиповітряної оборони – сучасні системи, які є в наших партнерів, – мають бути не на полігонах або на зберіганні, а в Україні", — наголосив Зеленський.

Спецагенти ЦРУ в Києві передають українському керівництву таємні дані американської розвідки, а в Україні діє підпільна мережа спецпризначенців із різних країн НАТО.

Про це повідомляє New York Times з посиланням на високопосадовців США та країн Європи.

Зазначається, що спецагенти є фахівцями з протидії тероризму та організацією підпільної боротьби в країнах на кшталт Іраку чи Афганістану. Кілька десятків бійців сил спеціальних операцій (командос) різних країн НАТО діють всередині України. Деякі з них перебувають в Україні на постійній основі, а частина здійснюють ротацію, періодично виїжджаючи за кордон та повертаючись до України.

У десятках країн світу 25 червня відбулися акції на підтримку захисників "Азовсталі", які наразі перебувають у російському полоні на окупованій території України.

Як повідомили в громадській організації "Вирій", яка є організатором заходів, зокрема, акції відбулися у Туреччині, Великій Британії, Польщі, Чехії, Швеції, Норвегії, Грузії, Латвії, Болгарії, Австрії, США та інших країнах. Їх організували з метою привернути уваги світової спільноти до виконання Женевських конвенцій, щоб врятувати українських захисників.

Зокрема, у Стамбулі учасники акції розгорнули великий прапор України та влаштували перформанс за участі людей у "закривавленому" білому одязі з мішками на голові.

Аналогічна акція відбулася в Лондоні, учасники якої вимагали поважати Женевську конвенцію та домогтися звільнення"азовців". Під час акції біля стіни вишикували кілька людей зі зв'язаними руками та в "закривавлених" мішках на голові, ще кілька людей лежали поряд, демонструючи кривавий режим Путіна.

У французькому Нансі українці та місцеві жителі влаштували мирний мітинг та ходу на підтримку України та закликом звільнити полонених захисників Маріуполя. Вони принесли плакати із написами "Libérer les défenseurs de Marioupol" (фр. — "Звільнити захисників Маріуполя"), "#HelpAzovstal" (англ. — "#ДопоможітьАзовсталі"), "Google Azovstal" (англ. — "Загугліть Азовсталь"), "Sauver les heroes" (фр. — "Врятувати героїв") тощо.

Також на акціях у Берліні, Ессені (Німеччина), Брашові (Румунія), Батумі (Грузія) та десятках інших міст люди з українськими прапорами та символікою виголошували гасла на підтримку захисників Маріуполя та вимагали їх звільнення.

Туреччина готова переглянути рішення 2004 року про скасування смертної кари.

Про це заявив міністр юстиції Туреччини Бекір Боздаг, передає Reuters.

Зазначається, що це питання підняв турецький президент Таїп Ердоган через лісові пожежі в країні. Він заявив, що покарання за підпал лісу має бути "жахливим, і якщо це смертний вирок, то це смертний вирок".

Очільник Мін'юсту Туреччини сказав, що "коментарі президента є для нас інструкціями".

"Ми почали працювати над цим як міністерство", — сказав Боздаг.

Зараз в Туреччині за лісові пожежі передбачається покарання у вигляді 10 років в'язниці з можливим довічним терміном.

Армія Росії у ніч проти 26 червня обстріляла житлові райони Харкова. Внаслідок влучання ракети сталася пожежа на сході міста.

Про це Суспільному повідомили місцеві жителі.

О 22:44 у Харкові оголосили повітряну тривогу, близько 22:56 місцеві жителі повідомили про вибухи в Індустріальному районі міста. О 23:45 загрозу удару скасували, однак вже о 00:14 оголосили знову. Одразу пролунала нова серія вибухів на північному сході міста. За кілька хвилин харків'яни повідомили про ще три вибухи від російських ракет. Зайнялася пожежа.

Волонтерка Наталя Попова повідомила, що внаслідок обстрілів щонайменше дві людини дістали поранення.

Харківська область — повітряна тривога.

На північному сході Харкова лунають вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.

Джерело