Дружина військового ЗСУ Аліна Ганжелюк втратила зв'язок з чоловіком після того, як він пішов штурмом на Донбасі. Востаннє вона говорила з ним майже місяць тому. Щоб знайти чоловіка, Аліна написала заяву до поліції та разом із сином здала зразок ДНК, аби у разі загибелі, тіло чоловіка могли ідентифікувати. Зараз жінка обдзвонює гарячі лінії військових госпіталів та шукає додаткову інформацію про чоловіка у волонтерів.

Останній раз військовий Богдан подзвонив до дружини 26 травня. У той день він повідомив, що батальйон пройшов Бахмут і готується до штурму у селі Донецької області. Після цього він більше не виходив на зв'язок. Аліні й раніше доводилось чекати по 10-12 днів, аби поговорити з чоловіком, втім цього разу з військкомату принесли звістку про те, що Богдан зник безвісти.

"Я телефоную йому щодня, щодня я набираю, щоб він був у мене перший у списках в телефоні. Щоб я не пропустила дзвінок", — каже Аліна.

Служити в ЗСУ чоловік пішов одразу, як отримав повістку. Спочатку 22 лютого його викликали у військкомат і попросили принести військовий квиток та паспорт, а 24 числа забрали у військову частину.

"Військового досвіду, окрім армії, він не мав. У 18 років йдуть в армію, а йому зараз 45. Порахуйте, скільки років перерви між цим. Кілька днів у них було навчання", — розповідає дружина

З розповідей Аліни, чоловік спочатку був на околицях Ірпеня. Потім їх дислокували поблизу Чорнобиля. Тільки після того, як українські війська звільнили Ірпінь від російської армії, батальйон чоловіка відправили на ротацію у Житомирську область. Додому його не відпустили.

"Коли уже він був у Житомирській області, то я казала: "Я уже хочу тебе побачити, хоч на секундочку". Він казав: "Добре, через вайбер". Він показував мені, щоб я була тихо. І це я на нього дивлюся, він на мене, і так ми бачились".

З Житомирської області Богдана відправили на схід у Донецьку область.

Щоб знайти чоловіка, Аліна звернулась до поліції. Потім почала поширювати інформацію про нього у соціальних мережах. Завдяки дописам їй вдалось знайти рідних загиблих з бригади чоловіка. Також відомо про 12 безвісти зниклих. Завдяки постійним дзвінкам на гарячу лінію служб, що допомагають із пошуками зниклих військових, жінці вдалось зв'язатись із командиром батальйону.

"Я йому написала: "Я знаю, що ви йшли з моїм чоловіком на штурм, дайте мені хоч якусь інформацію, бо у мене вже дах їде". Він дав мені номер лейтенанта, який сказав, що наразі ведуться пошукові роботи, вони ускладнені активними бойовими діями, буде мінімальна інформація – дамо знати", – розповідає Аліна.

У подружжя є двоє дітей. Про те, що тато зник безвісти, Аліна розповіла, як тільки прийшло повідомлення.

"Звичайно, вони розплакались, але ми не втрачаємо надії, що він живий, здоровий, що він повернеться додому", — каже Аліна.

Після того, як оголошення про безвісти зниклого Богдана розмістили у ЗМІ, до Аліни зателефонував батько одного з хлопців, з яким він служив.

"Чоловік сказав: "Перед цим бойовим завданням мого сина та вашого чоловіка розділили, але настільки мені відомо, вони там усі загинули, саме ті, хто йшов на штурм", — каже жінка.

Аліна не вірить у те, що чоловік загинув на війні й буде продовжувати пошуки. Якщо підтвердиться інформація про смерть, вимагатиме повернути його додому.

"Я розумію, що війна, і що все може бути. Але якщо він там загинув, то поверніть мені його додому, щоб я його поховала, і щоб діти знали, що їхній тато тут. Якщо, не дай Боже, він загинув", — говорить дружина військового.

Аліна дотепер телефонує чоловіку двічі на день з надією, що він вийде на зв'язок та візьме слухавку.

Читайте також

"Звернутись до поліції та здати ДНК". Що робити родичам зниклих на війні військових — пояснення

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.

Джерело